PODZIEL SIĘ

Kacper Bielecki najszybszy we włoskiej Adrii. Polak okazał się najlepszym kierowcą podczas otwierającej sezon inauguracyjnej rundy Rotax CEE, która została rozegrana we Włoszech.

Uczestnik dwóch finałów światowych Rotax z zespołu Bielecki Motorsport był bezapelacyjnie najszybszym kierowcą weekendu. Wygrał wszystkie biegi o punkty i poprzedzającą je czasówkę. W super finale, trzecim wyścigu decydującym o zwycięstwie w rundzie, zdeklasował rywali finiszując z ponad półtora sekundową przewagą. Drugi na mecie był słynny Belg Xen De Ruwe, a trzeci Słoweniec Jan Slosar.

Podium DD2 Max O klasie i umiejętnościach Kacpra Bieleckiego niech świadczy fakt, że w trakcie ostatniego wyścigu walczył z rywalami z defektem sprzęgła. Dodatkowo podopieczny Mariusza Bieleckiego zanotował najszybszy czas wszystkich wyścigów o punkty, jak i całej imprezy.

W super finale włoskich zawodów oglądaliśmy również innych kierowców z Polski. Najbliżej podium był białoruski wicemistrz Polski z teamu Uniq Racing
Dzianis Slavinski
 (na zdjęciu poniżej), który finiszował na czwartej pozycji. Kolejne miejsca zajęli – 8. Karol Jurmanowicz (Wyrzykowski Motorsport), 15. Sławomir Murański (Wyrzykowski Motorsport) oraz 16. Marek Piechuła (JMP Racing).  W stawce DD2 Max wystartowało 22 kierowców.

Dzianis Slavinski

W klasyfikacji zawodników DD2 Masters wygrał Austriak Roberto Pasevski przed Belgiem Ianem Geptsem i Węgrem Fedorem Gezą. Sławomir Murański, klasyfikowany w tej stawce uplasował się na czwartej pozycji (wyścigi oby klas są łączone).

Klasyfikacja DD2 Max
1. Kacper Bielecki POL =
2. Xen Ce Ruwe BEL +1.518 =
3. Jan Slosar SLO +3.255 +P2
4. Dzianis Slaviński BLR +5.498 -P1
5. Zdenek Ostadal CZE +6.708 -P1

8. Karol Jurmanowicz POL +12.752 +P5
15. Sławomir Murański POL +20.536 +P6
16. Marek Piechuła POL +22.529 -P2

fot. Mirosław Stępiński (Polski Karting)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here