PODZIEL SIĘ

Znamy dostawców podwozi na tegoroczny Rotax Grand Final, który odbędzie się w październiku we włoskim Sarno. To trzej producenci, którzy zabezpieczą podwozia dla sześciu kategorii wiekowych.

Podwozia Birel ART w tegorocznym finale światowym będą dedykowane kategoriom DD2 Max i Mini Max. Firma Birel ART dostarczała już podwozia w minionym sezonie do tych samych kategorii. Podobnie jest z francuską Sodikart, która zabezpieczy kategorię DD2 Masters i seniorską Rotax Max. W poprzednim finale światowym promotor Rotax również współpracował z Francuzami.

Nowością nie będzie również współpraca Rotax z koncernem IP Karting, producentem między innymi podwozi Praga. Włoski producent „podstawi” podwozia dla kategorii juniorskiej Junior Max i dla najmłodszych uczestników finału, kierowców kategorii Micro Max. W poprzednim roku te kategorie również zabezpieczała Praga.

Nowością w tym sezonie będzie dołączenie do rywalizacji o puchar świata najmłodszych kategorii. Micro Max i Mini Max będą uczestniczyć w tegorocznym finale światowym, a nie jak w roku ubiegłym w festiwalu, który był rozgrywany w tym samym czasie. W związku z tym powiększy się polska ekipa, która weźmie udział w imprezie. Piszemy o tym tutaj.

Fot. Rotax

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here