PODZIEL SIĘ
Karol Basz zajął trzecie miejsce w Winter Cup. To jego pierwsze podium w tej imprezie. Fot. Alex Vernardis (The Race Box)

W kategorii OK 21. edycji Winter Cup na trzecim miejscu uplasował się mistrz świata z Polski Karol Basz. Polak zapewnił sobie trzecią pozycję po wyścigu finałowym, wyprzedzając Francuza Jeana-Baptiste Simmenauera i Brytyjczyka Bena Hanleya.

Polak przystąpił do niedzielnego prefinału startując z 11. pozycji, którą wywalczył po trzech biegach kwalifikacyjnych. Skuteczna jazda w wyścigu poprzedzającym finał dała mu piąte miejsce w silnej stawce, której przewodzili Duńczyk Nicklas Nielsen z Tony Karta, Lorenzo Travisanutto ze szwedzkiego Ward Racing oraz Ben Hanley z Mad Croc, który w przeszłości wygrywał już trzykrotnie Winter Cup. Basz pojechał niezwykle skutecznie na torze, który zna jak własną kieszeń, choć nie zapominajmy, że pod koniec ubiegłego roku słynny South Garda Karting przeszedł modernizację i wzbogacił się o kilkadziesiąt metrów nowej nitki.

W finale Basz ruszył z piątej pozycji, ale już na trzecim okrążeniu z siedemnastu przesunął się na czwarte miejsce, po ataku na Francuza Jeana-Baptiste Simmenauera. Prowadził Nielsen, który uciekał przed debiutującym w Winter Cup młodym Włochem Lorenzo Travisanutto. Trzeci był doświadczony Ben Hanley, ostatnia przeszkoda torująca Baszowi drogę na podium. Na szóstym okrążeniu Polak przeprowadził kolejny atak i objął trzecią pozycję. Hanley jechał za nim jak cień, ale przewaga Basza nad Brytyjczykiem konsekwentnie rosła.

Ostatecznie Karol Basz zanotował trzecią pozycję przyjeżdżając na metę za Nicklasem Nielsenem i Lorenzo Travisanutto. To jego pierwsze podium w historii występów w tej imprezie.

Podium 21. Winter Cup w kategorii OK.

Szkoda, że z rywalizacji przedwcześnie odpadli mistrz świata juniorów Amerykanin Logan Sargeant, Brytyjczyk Clement Novalak oraz Francuz Jean Baptiste Simmenauer. Ich obecność w stawce na ostatnich okrążeniach z pewnością zaostrzyłaby rywalizację w końcówce wyścigu.

Klasyfikacja 21. edycji Winter Cup, kategoria OK
1. Nicklas Nielsen DAN (Tony/Vortex) =
2. Lorenzo Travisanutto ITA (Tony/Vortex) +1.646 =
3. Karol Basz POL (Kosmic/Vortex) +3.552 +P2
4. Ben Hanley GBR (Croc Promotion/TM) +4.546 -P1
5. Milell Noah SWE (Kosmic/Vortex) +6.594 +P1

fot. Alex Vernardis (The Race Box), southgardakarting.it

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here