PODZIEL SIĘ

W miniony weekend odbyła się druga runda Roka w Florida Winter Tour. To już trzeci weekend wyścigowy FWT, a drugi dla kierowców serii Rok (o pierwszym przeczytasz tutaj) Na torze Ocala Grand Prix w północnej Florydzie wystartowało 149 kierowców w sześciu kategoriach.

W pierwszej odsłonie Florida Winter Tour obserwowaliśmy zaciętą walkę we wszystkich kategoriach. Nie inaczej było tym razem, gdy zawodnicy wyjechali na tor Ocala Grand Prix. Przegrani z poprzedniego weekendu mieli okazję wziąć rewanż na zwycięzcach. Tak też się stało. W trzech emocjonujących kategoriach juniorskiej i seniorskich poznaliśmy nowych zwycięzców.

Wśród najmłodszych kierowców znów zwyciężył Brytyjczyk Oliver Denny, który wyprzedził na mecie finału Connora Zilischa i Freddiego Slatera. Młodziutki kierowca z Wielkiej Brytanii jest blisko tryumfu w nowej kategorii Micro Rok w całym cyklu.
Z kolei w Mini Roku, najliczniejszej kategorii wygrał Brazylijczyk Matheus Morgatto, którego obserwowaliśmy również podczas weekendu Rotaxa w FWT (Micro Max). Morgatto wyprzedził na mecie Jasona Welage i Reeca Golda.

W rywalizacji juniorskiej pecha miał Michael d’Orlando, zwycięzca poprzedniej rundy w Homestead. Tym razem lepszy okazał się Amerykanin Mathias Ramirez, który finiszował przed Tylerem Gonzalezem i Gabrielem Patrule. D’Orlando zakończył finał na ósmej pozycji.

Kierowcy kategorii Shifter Rok na torze w Ocala. Międzynarodowe grono zawodników. Fot. MaxSpeedGroup
Kierowcy kategorii Shifter Rok na torze w Ocala. Międzynarodowe grono zawodników. Fot. MaxSpeedGroup

Seniorzy podzieleni na dwie kategorie rywalizowali wśród zawodników Rok Masters i Rok Senior. Wśród „mastersów” najszybszy był Amerykanin Anthony Honeywell, drugi w pierwszej rundzie, a podium uzupełnili jeszcze Adam Pettit, również na podium przed miesiącem i Andre Duek.
W kategorii Rok Senior srogi rewanż na rywalach wziął znakomity Kyle Kirkwood. Amerykański kierowca finiszował pewnie na pierwszym miejscu przed Alainem Sisdelim i Ryanem Norbergiem. Brazylijczyk Olin Galli, który wygrał poprzednią rundę zajął w finale 6. pozycję.

W dwóch najszybszych kategoriach Rok Shifter i Shifter Masters poznaliśmy nowych zwycięzców. Wśród „mastersów” najlepszy był tym razem Amerykanin Scott Davidson, którego pamiętamy z wyścigów Nascar Super Trucks, a kolejne pozycje zajęli Michael LeGrand i Farshad Bagheri.
Klasyfikację Rok Shifter otworzył Kostarykańczyk Danny Formal, który tym razem wziął rewanż na Austinie Garrisonie. Trzecie miejsce przypadło w udziale Oliverowi Askew.

Finałowa runda Florida Winter Tour w kategoriach Roka odbędzie się na torze w Palm Beach 10 marca.

Fot. MaxSpeed Group, maxspeedentertainment.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here