PODZIEL SIĘ

Halowe mistrzostwa Polski w kartingu, które odbyły się na krakowskiej hali Go Karting Center przyciągnęły wielu kartingowców wyczynowych. Wśród uczestników byli również wicemistrz Polski młodzików Easykart Jerzy Glac i uczestnik finału światowego Rotax Szymon Jabłoński.

Szymon Jabłoński spróbował swoich sił w rywalizacji w Go Karting Center, natomiast młodziutki Jerzy Glac był jednym z obserwatorów halowych mistrzostw Polski w kartingu, które odbyły się w miniony weekend w Krakowie. Obu kierowców wyczynowych zaprosiliśmy do studia Karting Cafe, które realizowaliśmy w trakcie trwania mistrzostw.

Jerzy Glac to świeżo upieczony II wicemistrz Polski młodzików w kategorii Easykart 60. Tytuł wicemistrzowski kierowca z Wieliczki wywalczył w minionym sezonie już po raz drugi, meldując się na mecie mistrzostw na trzecim miejscu po rywalizacji z faworytami. W sezonie 2014 Jerzyk również zajął trzecie miejsce. W Karting Cafe opowiadał o różnicach pomiędzy halą a torem otwartym.

Z kolei Szymon Jabłoński to ubiegłoroczny debiutant serii Rotax. Kierowca z Warszawy zaliczył w minionym sezonie dwie największe imprezy światowe. Wystartował w Rok Cup International we Włoszech i Rotax Grand Final w Portugalii uczestnicząc w Wielkim Festiwalu najmłodszych kategorii. Doświadczenie zdobyte na tych imprezach było nie do przecenienia.

Zobacz zapis rozmowy z kierowcami w Karting Cafe w Krakowie.

Fot. Archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here