PODZIEL SIĘ

Podczas krakowskich halowych mistrzostw w Go Karting Center rozmawialiśmy z dwoma kierowcami BRT Racing, halowego zespołu kartingowego. Gośćmi Pawła Surynowicza byli Adam Smuk i Mariusz Książek.

Warszawscy kierowcy z BRT Racing uczestniczyli w zakończonych w miniony weekend mistrzostwach w kartingu halowym na krakowskiej Go Karting Center. Obaj panowie już od dawna ścigają się w popularnej „halówce” na torach w Polsce i poza granicami kraju. Zapytaliśmy ich o początki przygody z kartingiem halowym i specyfikę tej dyscypliny sportu. Kierowcy podzielili się z widzami Karting Cafe swoją „kartingową historią” i doświadczeniami.

– Moja przygoda z kartingiem zaczęła się wiele lat temu, kiedy jeździłem w młodzikach – mówił Adam Smuk. – Po latach, kiedy chciałem wrócić do ścigania, najlepszą alternatywą był karting halowy.
Z kolei Mariusz Książek nie miał wcześniej doświadczeń z wyczynowym kartingiem. Swoją przygodę z wyścigami rozpoczął w kartingu halowym. – To było półtora roku temu. Przyjechałem na jeden z torów halowych. Poznałem fajnych ludzi, fajny sport i od razu „wpadłem”.

Adam Smuk i Mariusz Książek regularnie uczestniczą w zawodach halowych w Polsce i za granicą. Między innymi w największej imprezie świata, jeśli chodzi o długodystansowe zawody halowe, w belgijskim Eupen.
– W tej imprezie bierze z reguły udział około 30 teamów z całego świata – mówił Adam Smuk. – Wśród uczestników znajdziemy największe nazwiska z kartingu halowego na świecie.

Obejrzyj całą rozmowę z Adamem Smukiem i Mariuszem Książkiem w krakowskim Karting Cafe.

Fot. Archiwum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here