PODZIEL SIĘ

Krakowianin Adrian Różycki zajął pierwszą pozycję po kwalifikacyjnym dniu halowych mistrzostw Polski, które rozgrywane są w krakowskiej hali Go Karting Center. Kierowca z Krakowa to były mistrz i wicemistrz Polski w kategoriach M60 i KF Junior, dziś zajmujący się opieką nad młodymi kierowcami.

Różycki był bardzo szybki we wszystkich trzech sesjach kwalifikacyjnych i wygrał wszystkie cztery wyścigi eliminacyjne. Tuż za nim w klasyfikacji plasują się dwaj inni kierowcy z Krakowa, Wojciech Grzyb i Karol Stobiński, mający na swoim koncie kolejno 2 i 7 punktów karnych.

W krakowskich mistrzostwach startuje 29 kierowców z całej Polski, w tym jedna kobieta, Joanna Wojtyńska z Warszawy. Kilku uczestników, podobnie jak Adrian Różycki, ma na swoim koncie występy na torach wyczynowych, między innymi były mistrz Polski Maciej Żukowski.

IMGP2812 IMGP2991

W sobotę rozegrano sesje kwalifikacyjne i wyścigi eliminacyjne. Piętnaście biegów o punkty ustawiło klasyfikację przed jutrzejszymi półfinałami i finałami.
Imprezę swoim patronatem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Zawody transmitowane są na żywo przez Polski Karting. Podczas zawodów realizowane jest również studio Karting Cafe. Relacja dostępna na stronie polskikarting.pl w zakładce LIVE.

Wyniki sobotniej rywalizacji.

wynbiki-sobota2

wynbiki-sobota1

fot. Paweł Przeniosło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here