PODZIEL SIĘ

Podczas ceremonii zakończenia tegorocznego Rotax Grand Final w Portugalii poznaliśmy miejsce, w którym odbędzie się kolejna edycja tej największej rotaksowej imprezy. Po raz trzeci w historii będą to Włochy, po raz pierwszy wielki finał rozegrany zostanie na nowym włoskim torze.

Finały światowe Rotax Grand Final rozgrywane są od 2000 roku. Wówczas po raz pierwszy finał światowy odbył się w Puerto Rico. We Włoszech finał rozegrano dwukrotnie, w 2008 roku i 2010 roku w Muro Leccese, na słynnym torze La Conca. W przyszłym roku finał światowy po raz kolejny zawita do Włoch. Tym razem areną zmagań finalistów będzie tor w Sarno, nieopodal Neapolu.

Decyzja o przyznaniu organizacji przyszłorocznego finału Włochom nie zdziwiła nikogo. Bardziej kontrowersyjna była decyzja o umiejscowieniu imprezy w Sarno. Jeszcze nigdy bowiem żadna z imprez międzynarodowych Rotaxa nie odbyła się na neapolitańskim torze. W mijającym sezonie obserwowaliśmy Rotax International Open na kartodromie w Adrii, gdzie wielokrotnie odbywały się w ostatnim czasie prestiżowe imprezy kartingowe. Wybór Sarno jest o tyle zaskakujący, bo w porównaniu z bezpośrednim zapleczem Adrii i problematyczną bazą hotelową, bardziej spodziewaliśmy się finałowej imprezy na północy Włoch.

Faktem jest jednak, że we Włoszech w roku 2016 odbędą się dwie kluczowe dla polskich kierowców imprezy kartingowe. W Lonato finał międzynarodowy Roka, w Sarno wielki finał Rotaxa.

Warto wspomnieć, że już niebawem na neapolitańskim torze zostanie rozegrana kolejna edycja Trofeum Ayrtona Senny, w której uczestniczą Polacy. Jednym ze zwycięzców tej imprezy był polski kierowca Aleksander Bardas, który tryumfował w kategorii Baby 60.

fot. Claudio Ciccone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here