PODZIEL SIĘ

We włoskiej Adrii rozegrano zawody WSK Final Cup, które zakończyły tegoroczny cykl tej serii. W imprezie wystartowało czterech Polaków. Mistrz świata Karol Basz uplasował się na trzecim miejscu w kategorii KF, a w finale najmłodszej kategorii wystąpił Aleksander Bardas.

W miniony weekend we włoskiej Adrii rozegrano ostatnią imprezę WSK Final Cup, która zakończyła tegoroczny cykl rozgrywek. Karol Basz uplasował się na podium zajmując trzecią pozycję w seniorskiej kategorii KF. Wśród najmłodszych tylko Aleksander Bardas zdołał przebić się do grupy finałowej. Młodziutki Polak zajął 20. miejsce w stawce, występując jako kierowca fabrycznego zespołu Top Kart.

Mistrz świata Karol Basz wciąż podtrzymuje swoją wysoką dyspozycję. Na torze w Adrii zdobył pole position po treningu oficjalnym pewnie wygrywając czasówkę z rywalami. Po kwalifikacjach zajął trzecią pozycję, meldując się na mecie trzech wyścigów kolejno na drugim, trzecim i szóstym miejscu. W prefinale i finale utrzymał pozycję kończąc zawody jako trzeci kierowca imprezy. Wygrał Duńczyk Nicklas Nielsen przed Holendrem Richardem Verschoorem.
Podczas zawodów WSK Final Cup zawiodła frekwencja seniorskiej kategorii KF. W imprezie wzięło udział tylko 17 kierowców.

karol-basz-wsk-final-adria-alex

Karol Basz na torze w Adrii.

Wśród najmłodszych, w kategorii Mini widzieliśmy trójkę Polaków. W imprezie wystartowali Tymoteusz Kucharczyk, Kacper Sztuka i mieszkający na stałe we Włoszech Aleksander Bardas., choć Polacy dzielnie walczyli o awans do finału, to w gronie 59 kierowców jedynie Bardasowi udało się awansować do grupy finałowej.

Po czasówce najwyższą pozycję z polskich kierowców zajmował Tymoteusz Kucharczyk. Był 11. Bardas uplasował się na 19. miejscu, a Sztuka był 54. W czterech wyścigach kwalifikacyjnych Bardas i Kucharczyk zaprezentowali się znakomicie, meldując się na mecie w czołówce swoich biegów. Aleksander dwukrotnie finiszował jako czwarty i dwukrotnie zameldował się na mecie na siódmej pozycji. Z kolei Tymek w dwóch wyścigach przyjechał na trzeciej pozycji, dwa kolejne biegi kończąc na 10. i 13. miejscu. Kacper Sztuka plasował się natomiast w drugiej części stawki swoich wyścigów zajmując dwukrotnie 20. oraz 21. i 22 miejsce.

W dwóch wyścigach prefinałowych Polacy rywalizowali ze zmiennym szczęściem. Aleksander Bardas miał szansę na wysokie miejsce w prefinale, ale stracił 4. pozycje kończąc swój wyścig na 10. pozycji. Z kolei Kacper Sztuka i Tymoteusz Kucharczyk pechowo zakończyli zawody. Znakomicie w prefinale pojechał Kacper Sztuka, który wykorzystał walkę rywali i zdołał awansować aż o 11. pozycji. Niestety, do awansu zabrakło zaledwie jednego miejsca i 0.172 sekundy.
Największego pecha miał jednak Tymoteusz Kucharczyk, który ruszył do prefinału z 8. miejsca. Polak nie ukończył wyścigu. Zaliczył tylko 3 okrążenia.

W finale wystartował więc tylko jeden polski kierowca. Zaproszony niedawno do współpracy przez fabryczny zespół Top Kart Aleksander Bardas, mimo walki nie zdołał przebić się do czołówki. Najpierw stracił kilka pozycji, by w efekcie przejechać metę na miejscu startowym, 20.
Kategorię Mini wygrał Włoch Mattia Michelotto przed Duńczykiem Lucasem Sommerlandem i swoim rodakiem Mattią Mullerem.

Klasyfikacja kategorii KF
1. Nicklas Nielsen DAN, =
2. Richard Verschoor NED, +1.551, +P2
3. Karol Basz POL, +2.614, =

Klasyfikacja kategorii Mini
1. Mattia Michelotto ITA, =
2. Lucas Sommerland DAN, +1.529, +P7
3. Mattia Muller ITA, +1.825, -P1

20. Aleksander Bardas POL, +12.197, =

W kategorii KFJ zwyciężył Duńczyk Frederik Vesti przed Francuzem Charlesem Milesi i Hiszpanem Davidem Vidalesem, natomiast w kategorii KZ2 wygrał były mistrz świata Marceo Ardigo przed Hiszpanem Jorge Pescadorem i Włochem Leonardo Lorandim.

fot. Alex Vernardis (The Race Box)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here