PODZIEL SIĘ

We Włoszech rozegrano zawody Rotax International Open podsumowującą europejski sezon tej serii. Na torze w Adrii wystartowało trzech polskich kierowców. Niestety żadnemu z nich nie udało się powalczyć o zwycięstwo w zawodach. Wyścig finałowy ukończył tylko Mateusz Pyłka.

Tor Adria International Raceway był areną ostatniej imprezy serii Rotaxa w Europie przed wielkim finałem w Portugalii. O zwycięstwo i dodatkowe przepustki na finał walczyło międzynarodowe grono kierowców, wśród których byli również Polacy. W Junior Max w barwach Jastrzębski Racing startowali Mateusz Pyłka i Mateusz Kaprzyk, natomiast wśród seniorów w Uniq Racing startował Karol Dąbski. Niestety żadnemu z nich nie udało się powalczyć o czołową lokatę w zawodach.

mateusz-pylka-finaly-mstep

Mateusz Pyłka w wyścigu juniorów na Adrian International Raceway.

Pyłka i Dąbski byli najbliżej celu. Obaj wystartowali w wyścigach finałowych swoich kategorii. Mateusz ukończył jednak finał na 18. pozycji, a Karol, pechowo, zakończył wyścig już na pierwszym okrążeniu. Z kolei Mateusz Kaprzyk nie zdołał awansować do grupy finałowej zaliczając występ w wyścigu drugiej szansy.

Warto wspomnieć, że w imprezie wystartował również Japończyk Tomokazu Kawase, który broni barw polskiego Uniq Racing. Mający szanse na podium wśród „mastersów” Kawase, podobnie jak Dąbski, nie ukończył wyścigu finałowego.

karol-dabski-wypadek

karol-dabski-wypadek1

Incydent na pierwszym zakręcie wyścigu seniorów. W jednej z głównych ról Karol Dąbski (nr 274).

Kolejnym polskim akcentem tej imprezy była obecność w składzie fabrycznego zespołu CRG Karola Lubas, który po raz kolejny dołączył do ekipy. Lubas, który w zakończonym sezonie w Polsce rywalizował w DD2 Max, w teamie CRG jest jednym z mechaników. W listopadzie, po Grand Final, który odbędzie się w Portugalii będzie członkiem ekipy, która została oddelegowana na zawody do Las Vegas w Stanach Zjednoczonych.

tomokazu-kawase-adria-mstep

„Master” Tomokazu Kawase z Uniq Racing w wyścigu DD2.

Zwycięstwa w poszczególnych kategoriach wywalczyli Austriak Nicholas Schoell (Junior Max), Holender Stan Pex (Rotax Max) oraz Szwed Andreas Backman (DD2 Max). Wyścigi finałowe były niezwykle emocjonujące i nie brakowało w nich zażartej walki. Międzynarodowa stawka w każdej kategorii (startowali kierowcy z Ameryki Południowej, Azji i Bliskiego Wschodu) stworzyła ciekawe widowisko dla obserwatorów. Podium w kategorii juniorskiej zaliczył białoruski kierowca Dzianis Slavinski, którego doskonale znamy z udziału w polskiej serii Rotax Max Challenge i mistrzostw Polski.

Klasyfikacja kategorii Junior Max
1. Nicholas Schoell AUT, +P4
2. Axel Carpentier GBR, +0.312, +P1
3. Dzianis Slavinski BLR, +1.712

18. Mateusz Pyłka POL, +11.868, +P1

Klasyfikacja kategorii Rotax Max Senior
1. Stan Pex NED, +P7
2. Luc Willemse NED, +0.403, +P6
3. Gary Donnelly IRL, +0.918, -P3

30. Karol Dąbski DNF

Klasyfikacja kategorii DD2 Max
1. Andreas Backman SWE, =
2. Constantin Schoell AUT, +2.657, =
3. Ville Villainen FIN, +5.548, +P3

fot. Mirosław Stępiński (Polski Karting)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here