PODZIEL SIĘ

W krakowskim hotelu Sheraton odbyło się spotkanie mistrza świata Karola Basza z prezesem PZM Andrzejem Witkowskim oraz szefem kartingu w Polsce Mirosławem Czubem. Basz otrzymał złotą odznakę PZM i premię finansową za tytuł mistrza świata, który wywalczył pod koniec września we Włoszech.

Spotkanie w krakowskim hotelu było otwarte dla dziennikarzy. Prezes Witkowski wręczył świeżo upieczonemu kartingowemu mistrzowi świata honorową odznakę PZM oraz czek na 20 tysięcy złotych premii za mistrzostwo.
– To wielki sukces sportu kartingowego w Polsce. Myślę, że da to szanse Karolowi w pozyskaniu sponsorów oraz w promocji sportu kartingowego w Polsce – powiedział Andrzej Witkowski. Zaznaczył również, że PZM wspierał Basza w poprzednich sezonach oraz, że wystąpi do ministra sportu o stypendium dla kierowcy, aby ten mógł rozwijać swoją karierę.
– Zarząd Polskiego Związku Motorowego podjął uchwałę o nadaniu naszego najwyższego odznaczenia, złotej honorowej odznaki Polskiego Związku Motorowego – powiedział Witkowski.

Najlepszy polski kierowca kartingowy otrzymał z rąk Mirosława Czuba okazały czek na kwotę 20 tysięcy złotych. To premia od Głównej Komisji Sportu Kartingowego. Najwyższa jak powiedział Basz, którą otrzymał w kartingu.
– Choć najcenniejszą nagrodą za tytuł zawsze pozostanie puchar oraz satysfakcja, która towarzyszyła sięganiu po mistrzostwo, to jednak czuje się niezmiernie zadowolony mogąc odebrać złotą odznakę honorową z rąk prezesa – powiedział Karol Basz. – Sporty motorowe w Polsce krok po kroku stają się coraz lepsze i jestem zaszczycony będąc chociaż małą częścią tego zjawiska. Mam nadzieję, że za kilkanaście lat w najważniejszych seriach będzie startowało tylu naszych kierowców, co z krajów zachodniej Europy, a my będziemy mogli pochwalić się długą lista tytułów mistrzowskich.

Karol Basz już niebawem znów pojawi się na torze wyścigowym. Wystartuje ponownie we Włoszech w zawodach WSK Final Cup, które odbędą się 29 października na torze Adria International Raceway.

fot. Materiał prasowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here