PODZIEL SIĘ

W Portimao zameldowała się kolejna grupa kierowców z Polski, którzy wezmą udział w rozgrywanym w Portugalii wielkim finale Rotaxa. Tym razem tor poznać chcą najmłodsi, którzy wystartują w towarzyszącej finałowi imprezie Rotax Grand Festival.

Na Autódromo Internacional do Algarve zameldowała się trójka młodych polskich kartingowców, którzy chcą poznać portugalski tor przed zbliżającym się wielkimi krokami finałem światowym Rotaxa. Oprócz Kacpra Rogali i Marcela Surmacza, którzy wystartują w towarzyszącym finałowi światowemu festiwalowi najmłodszych kategorii do Portugalii treningowo pojechał również Franek Czapla, jeden z kierowców Bambini Racing.

W listopadzie na portugalskim torze w Portimao odbędzie się jedna z największych kartingowych imprez świata Rotax Grand Final. W zawodach wystartuje pięciu Polaków. To Jakub Greguła, który rywalizować będzie w kategorii Junior Max, Wiktor Weleziński w Rotax Max Senior oraz trzech zawodników DD2 Łukasz Bartoszuk, Karol Jurmanowicz i Sławomir Murański. Dodatkowo trzech kierowców najmłodszych kategorii weźmie udział w Grand Festival, towarzyszącej finałowi światowemu imprezie. To Piotr Wiśnicki i Marcel Surmacz w Mini Max i Kacper Rogala w Micro Max. Na liście rezerwowej znajduje się natomiast Szymon Jabłoński.

Marcel Surmacz i Kacper Rogala w towarzystwie Franka Czapli od dzisiaj szlifują formę i poznają portugalski tor. Wszyscy wspomniani wcześniej, z wyjątkiem Wiktora Welezińskiego, treningi oraz start w narodowych zawodach Trofeu Portugal mają już za sobą.
Udział Kacpra Rogali, jednego z najmłodszych kartingowych mistrzów Polski, w listopadowym Rotax Grand Festival będzie możliwe również dzięki wsparciu producenta podwozi kartingowych Praga, z którym współpracuje Bambini Racing. Praga w tegorocznej imprezie w Portugalii jest jednym z partnerów sprzętowych imprezy. W przyszłorocznym festiwalu zespół Bambini Racing zapowiedział start większej liczby swoich kierowców. Franek Czapla, który treningowo udał się do Portugalii nie może wziąć udziału w zawodach w listopadzie, bowiem nie ma jeszcze ukończonych 8 lat.

kacper-marcel-franek-portugalia1

Kacper Rogala, Marcel Surmacz i Franek Czapla.

Treningowy wyjazd do Portugalii najmłodszych kierowców zespołu Bambini Racing, Kacpra Rogali i Franciszka Czapli, odnotowaliśmy jako trening kierowców Micro Max na najdalej położonym od granic Polski europejskim torze. Znajdujące się w dystrykcie Faro Portimao dzieli od siedziby zespołu dokładnie 3622 kilometry.
Najdalszym tegorocznym wyjazdem treningowym, a zarazem występem w zawodach Polaka z najmłodszej kategorii był udział Jerzego Spinkiewicza w imprezie w Japonii.

fot. Bambini Racing

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here