PODZIEL SIĘ

Przed nami finał rozgrywek Rotax Max Challenge Poland. W Radomiu kierowcy tej serii rozstrzygną kto zdobędzie puchar za sezon 2015. Specjalnie z okazji finałowego weekendu przygotowaliśmy dodatek specjalny do 22. wydania miesięcznika Polski Karting.

W dodatku znajdziecie między innymi najważniejsze informacje potrzebne każdemu kibicowi kartingu: program minutowy obu radomskich rund, kilka słów o sędziach i osobach funkcyjnych podczas zawodów, dystans wyścigów, opis radomskiego toru oraz tekst o faworytach rozgrywek – liderach klasyfikacji generalnych każdej kategorii.

PK_nr22_dodatek_small

W dodatku piszemy również o kilku ciekawostkach związanych z tegorocznymi rozgrywkami Rotaxa. Tym razem o liczbach, czyli rotaksowa „numerologia” z przymrużeniem oka. W tekście Sezon Rotaxa w liczbach szukamy odpowiedzi na temat rotaksowych liczb. Prezentujemy kilka „liczbowych” ciekawostek, począwszy od tych najważniejszych, jak liczba zawodników, rund, torów, przejechanych okrążeń w wyścigach o punkty, przez te, które możemy obliczyć uśredniając je, jak ilość spalonego paliwa czy zużytych opon, na najbardziej wnikliwych obliczeniach skończywszy, jak liczba zużytych metrów przewodu paliwowego lub ilość wykorzystanych przez kierowców części.

karting22-str2-3_small

karting22-dodatek_str6

 

 

 

 

 

 

Znajdziecie tam również fotorelację z ostatniej rundy Rotax Central Eastern Europe, międzynarodowej serii Rotaxa, rozgrywanej w centralno-wschodniej Europie. Polacy wystartowali na Węgrzech na torze Pannonia Ring osiągając kilka znaczących sukcesów. Zwycięzcą kategorii Mini Max został Marcel Surmacz, a podia zaliczyli również Maciej Chrupek, Filip Matejczyk i Sławomir Murański.

Dodatek specjalny dostępny będzie wraz z miesięcznikiem podczas najbliższego weekendu wyścigowego w Radomiu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here