PODZIEL SIĘ

Rywalizacja kategorii Rok DVS była najmniej liczną podczas pierwszej serii międzynarodowych kartingowych mistrzostw Polski. Wśród kierowców DVS zwyciężył lider pucharowej odsłony Igor Lejko, a tuż za nim uplasowali się Filip Wójcik i Mikołaj Kaczmarek.

Zwycięstwo Igor Lejko zapewnił sobie w drugim i trzecim wyścigu rywalizacji tej szybkiej kategorii. Czwartego biegu, z powodu gwałtownej nawałnicy, która przeszła nad Poznaniem nie rozegrano i zakończono zawody po trzech wyścigach. Nie bez znaczenia w bezpośredniej rywalizacji o zwycięstwo w rundzie pomiędzy Igorem Lejko i Filipem Wójcikiem miała dobra postawa dwóch bardzo doświadczonych kierowców, Patryka Szczerbińskiego i Michała Grzyba. Odegrali oni główne role w czasówce i wyścigach. Zaskakująca była nieobecność wicelidera pucharowych rozgrywek Dawida Dziochy, który na mistrzostwa przeniósł się do seniorskiej kategorii konkurencyjnego Rotaxa.

Kartingowe Mistrzostwa Polski 1 Seria

Igor Lejko wygrał skromną frekwencyjnie rywalizację kategorii Rok DVS.

Rywalizacja DVS rozpoczęło pole position Filipa Wójcika. Kierowca zespołu Jastrzębski Racing bardzo dobrze rozpoczął również rywalizację o punkty. Zwycięstwo w pierwszym biegu, tuż przed Igorem Lejko dała mu prowadzenie w klasyfikacji. Niestety w kolejnym wyścigu Wójcika spotkał pech. Zatarty silnik po ośmiu okrążeniach pozbawił go szansy na czołową pozycję i otworzył szeroko drzwi do zwycięstwa w całej rundzie dla kierowcy AMO Racing Team.

Drugi i trzeci wyścig wygrał Lejko, a na kolejnych pozycjach meldowali się kolejno Michał Grzyb i Patryk Szczerbiński. Szybko jechał również Mikołaj Kaczmarek, który ostatecznie stanął na trzecim stopniu podium w klasyfikacji indywidualnej zawodów. W rywalizacji wystartował również tarnowianin Piotr Dembiński, który dwukrotnie zanotował czwartą pozycję, raz przyjechał na metę piąty.

Klasyfikacja Rok  DVS
1. Igor Lejko 140 (40/50/50)
2. Filip Wójcik 104 (50/22/32)
3. Mikołaj Kaczmarek 90 (32/32/26)
4. Michał Grzyb 82 (22/40/20)
5. Piotr Dembiński 74 (26/26/22)
6. Patryk Szczerbiński 60 (20/DNF/40)
*w Rok DVS z powodu nawałnicy rozegrano trzy wyścigi

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here