PODZIEL SIĘ

Kontynuację walki zawodników Easykarta obserwowaliśmy w miniony weekend w Starym Kisielinie. Przed zielonogórskimi zawodami klasyfikację generalną otwierał Filip Zagórski. Tuż za nim plasował się Jan Południewski, a na trzecim miejscu znajdował się Alan Lalak.

Trzeci weekend wyścigowy miał odpowiedzieć na pytanie, czy któryś z kierowców odskoczy od pozostałej stawki czy może rywalizacja będzie nabierać rumieńców i ostateczne rozstrzygnie się w końcówce sezonu.

W Starym Kisielinie wystartowało 14 kierowców, a więc więcej niż przed trzema tygodniami. Trudno było wskazać faworyta weekendu poza czołówką klasyfikacji generalnej. Okazało się, że zwycięstwami podzieliło się dwóch zawodników. Sobotnią rundę wygrał Filip Zagórski, dzień później zwyciężył Alan Lalak. Na trzecich pozycjach znaleźli się Kamil Grabowski i Jan Południewski.

Zaczęło się od zwycięstwa Filipa Zagórskiego. Kierowca zespołu BirelART dość szczęśliwie wspiął się na najwyższy stopień podium, bowiem wygrał tylko jeden z wyścigów i to finał numer jeden. W czasówce najlepsza była Olivia Protasiewicz, która w pierwszym wyścigu finiszowała za Filipem. Kolejne pozycje zajęli Kamil Grabowski i Alan Lalak, a na piątym miejscu metę przekroczył Jerzy Glac. W drugim finale najszybszy okazał się Alan Lalak, który wyprzedził na mecie Filipa Zagórskiego. Na trzecim miejscu przyjechał na metę Kamil Grabowski, a cała trójka liderów miał delikatną przewagę nad pozostałą częścią stawki. Zwycięstwo Filipa Zagórskiego w sobotnie rundzie o mały włos przeszło by na konto Alana. Zaledwie dwa punkty różnicy między kierowcami spowodowane było słabszym miejscem tego drugiego w wyścigu otwierającym rywalizację. Alan powetował sobie jednak porażkę dzień później.

Podczas niedzielnej rundy Alan zdobył pole position, ale w pierwszym deszczowym wyścigu oddał zwycięstwo Filipowi Zagórskiemu. Poznanianin zameldował się na mecie z przewagą prawie dziesięciu sekund! W drugim finale szybszy był już Alan Lalak dzięki czemu stanął na najwyższym stopniu podium. Tym razem to on finiszował z wielką przewagą nad Filipem, która ostatecznie wyniosła aż 16 sekund! Trzecie pozycje w obu wyścigach zanotowali Kamil Grabowski i Jan Południewski.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Filip Zagórski, ale Alan Lalak przesunął się na drugie miejsce. Po sześciu rundach przewaga lidera wynosi 37 punktów. To niewiele, zwłaszcza, że do końca rozgrywek pozostały jeszcze cztery weekendy. Trzecią pozycję zajmuje Jan Południewski, który traci do lidera 65 oczek. Kolejne zawody odbędą się w Bydgoszczy.

Klasyfikacja V rundy
1. Filip Zagórski 65
2. Alan Lalak 63
3. Kamil Grabowski 48
4. Jerzy Glac 37
5. Olivia Protasiewicz 33
6. Jan Południewski 32

Klasyfikacja VI rundy
1. Alan Lalak 70
2. Filip Zagórski 65
3. Jan Południewski 42
4. Kamil Grabowski 38
5. Jerzy Glac 34
6. Patryk Pawlikowski 28

Klasyfikacja generalna po VI rundzie
1. Filip Zagórski 368
2. Alan Lalak 331
3. Jan Południewski 303
4. Kamil Grabowski 251
5. Jerzy Glac 207
6. Patryk Pawlikowski 158
7. Olivia Protasiewicz  145
8. Antoni Grzegorz 134
9. Kacper Nadolski 121
10. Kacper Kasztelan 119
11. Olaf Tyrakowski 116
12. Adam Tomaszewski 95
13. Mateusz Parulski 77
14. Michał Przekop 56
15. Filip Pawłowski 45

fot. Rafał Oleksiewicz (Polski Karting)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here