PODZIEL SIĘ

W niedzielę odbędzie się kolejna odsłona węgierskiej serii wyścigowej Rotaxa – Central Eastern Europe. Na starcie zobaczymy polskich kierowców, którzy rywalizują w kilku kategoriach. To druga runda europejskich rozgrywek. Pierwsza odbyła się na Pannonia Ring na Węgrzech. Tym razem areną zmagań będzie austriacki A1 Speedworld w Bruck.

Każdego roku w bardzo popularnym CEE Rotax Max Challenge startuje kilkunastu Polaków. W tym sezonie również w węgierskiej serii kartingowej startuje wiele polskich nazwisk. Niemal w każdej kategorii wiekowej widzimy Polaków, którzy walczą między innymi o bilety na finał światowy Rotaxa, który jest największą imprezą kartingową świata.

Inauguracja tegorocznego sezonu CEE odbyła się na węgierskim torze Pannonia Ring. Wystartowało wówczas aż 19 polskich kierowców, a największy sukces wśród naszych rodaków osiągnęli Mateusz Lenart w kategorii Micro Max i Sławomir Murański wśród najstarszych kierowców, DD2 Masters. Tym razem, w Austrii, gdzie odbędzie się kolejna odsłona tego popularnego serialu, również zobaczymy Polaków.

Swój udział w wyścigach na A1 Speedworld zapowiedzieli między innymi kierowcy zespołów Uniq Racing, Jastrzębski Racing i Wyrzykowski Motorsport. W zawodach zobaczymy również zawodników KRK oraz wielu innych Polaków. Oprócz naszych zawodników w zawodach pojedzie również rotaksowa śmietanka kierowców z centralno-wschodniej Europy. Między innymi zawodnicy znani z występów w Polsce, Białorusin Dzianis Slavinski czy węgierski mistrz DD2 Ferenc Kancsar, który w ubiegłym tygodniu w amerykańskim Dallas startował w inauguracji nowej serii kartingowej Rotaxa US Open.

Na austriackim torze o punkty w klasyfikacji walczyć będą między innymi Jakub Greguła, aktualny mistrz Polski KF Junior, Marcel Jastrzębowski, Karol Jurmanowicz czy Łukasz Bartoszuk, doskonale znani z występów w pucharze Polski. Zobaczymy również najmłodszych zawodników z Polski, którzy tworzą trzon kategorii Micro Max. Bartek Piekutowski, Filip Matejczyk i Jerzy Spinkiewicz z Uniq Racing, Marcel Kuc, Mateusz Lenart czy Oskar Pomorski to mikrusy z Polski, którzy stanowią trzon najmłodszej kategorii węgierskiej serii.

Nie zabraknie również Michała Stępińskiego, Macieja Chrupka i Mateusza Pyłki, którzy prosto z Austrii pojadą do Włoch, gdzie wystartują w prestiżowych zawodach Rotax Euro Challenge, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa Europy Rotaxa.

W zawodach wystartuje również Marcel Surmacz, jedyny Polak, który wygrał CEE. W roku ubiegłym kierowca z Tarnogrodu tryumfował w kategorii Micro. Dzisiaj obserwujemy go wśród kierowców Mini Maxa.

Zawody CEE w Austrii odbędą się w niedzielę. Polacy już są na torze A1 Speedworld. Od kilku dni trwają tam treningi Polaków i innych uczestników serii CEE. Pełna relacja z zawodów po zakończeniu weekendu wyścigowego.

fot. Joanna Lenart (Polski Karting)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here