PODZIEL SIĘ

Za kilka dni swoją pierwszą rundę rozegra francuska seria National Series Karting. Do rozgrywek w aktualnym sezonie zgłosiło się aż 230 kierowców. Zawody rozgrywane będą w dziewięciu kategoriach wiekowych. Pierwszy wyścig odbędzie się na słynnym Le Mans.

Za niespełna 8 dni na torze kartingowym kompleksu w Le Mans odbędzie się pierwsza runda serii NSK we Francji. W zawodach zobaczymy głównie kierowców kategorii międzynarodowych oraz Rotaxa, którzy w tym sezonie zaplanowane mają trzy rundy cyklu. Pierwsza odbędzie się 23 maja w Le Mans, kolejne na torach w St-Amad w lipcu i Varennes we wrześniu. Akces występu w cyklu zgłosiło ponad 230 kierowców z Francji i zagranicy.

W NSK wystartują w tym sezonie kategorie Mini, Cadet, Rotax Max Racing, Rotax Max Masters, Rotax DD2, DD2 Masters, X30 Senior oraz X30 Gentelman. Promotorem rozgrywek jest firma 3MKEvents. W tegorocznym sezonie na listę startową wpisali się kierowcy z Francji, Martyniki, Reunion (francuskie prowincje zamorskie), Wielkiej Brytanii oraz Belgii.

Oprócz NSK we Francji rozgrywane są również inne serie, między innymi National Rotax France. Niezwykle popularną serią we Francji jest Sodi World Series. Są to wyścigi na torach otwartych w wózkach czterosuwowych (tzw. halówki).

Oprócz tego Francja będzie w tym roku gościć kategorie międzynarodowe w ramach mistrzostw świata i Europy. Swoje imprezy na torze Le Mans rozegrają w tym roku kategorie KZ i KZ2 oraz CIK-FIA Karting Academy Trophy, jak również Superkart (najszybsza kategoria – gokarty obudowane), które pojadą w mistrzostwach Europy.

Fot. 3MKEvents

 

1 KOMENTARZ

  1. W NSK bierze udzial rowniez kierowca polskiego pochodzenia Joel Deptuch. W Le Mans zrobil pierwsza czasowke i wygral wszystkie wyscigi kwalifikacyjne. Z powodow technicznych ukonczyl wyscig na 5 tym miejscu (plus 3 miejsca karne)
    Powodzenia w nastepnych wyscigach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here