PODZIEL SIĘ

W maju ruszy nowa amerykańska seria US Open, którą na początku tego roku powołano do życia. Pierwsza impreza odbędzie się na teksańskim torze Dallas Karting Complex. Serią kieruje dobrze znana wszystkim ze współpracy ze światowym Rotaksem firma promotorska Max Speed Entertainment.

W styczniu tego roku w hotelu Linq w Las Vegas spotkało się amerykańskie środowisko kartingowe. Powołano do życia nowy cykl US Open, który w 2015 roku składał się będzie z trzech imprez kartingowych w stanach Texas, Colorado i Nevada. Kartingowcy otrzymają ofertę występu we wszystkich siedmiu kategoriach Rotaxa oraz pięciu kategoriach kartingowych Shifter Kart (silniki Hondy).

Pierwszą imprezę zaplanowano na 14-17 maja w Dallas Karting Complex (Texas), kolejna odbędzie się w czerwcu w Grand Junction MotorSpeedway (Colorado), a finałowa w słynnym Las Vegas (Linq Hotel & Casino) w stanie Nevada w listopadzie. Organizatorem cyklu będzie firma MAXSpeed Entertainment, która jest doskonale znana z uczestnictwa i organizacji największych eventów w Stanach Zjednoczonych, m.in. Rotax Pan American Challenge, Floria Winter Tour czy United States Rotax Grand Nationals. MAXSpeed organizował również Rotax Grand Finals w 2013 roku w Nowym Orleanie.

Promotor US Open przygotował niezwykłą pulę nagród o wartości 200 tysięcy dolarów w gotówce i sprzęcie. Dodatkowo najlepsi dostaną bilety na finał światowy Rotax Max Challenge Grand Finals.

Na zdjęciu Brytyjczyk Jordon Lenox-Lamb, który w 2015 roku przeszedł z zespołu CRG do Birel ART. Często obserwowaliśmy tego kierowcę w ostatnim czasie w Stanach Zjednoczonych. Czy zobaczymy go w tym sezonie w US Open?

fot. gorotax.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here