PODZIEL SIĘ

Prezydent Poznania wydał oświadczenie, w którym czytamy, że tor wyścigowy mu nie przeszkadza. Przeszkadza mu za to hałas. Dlatego proponuje, aby tor udostępnić rowerzystom rolkarzom i panczenistom. Rowerzystów już widzieliśmy na torze. W ubiegłym roku uskuteczniali treningi na obiekcie w pod poznańskim Przeźmierowie.

Jak czytamy w Wirtualnej Polsce – informacja z wczoraj – prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wydał oświadczenie, w którym informuje, że tor jako taki mu nie przeszkadza. Przeszkadza za to hałas powodowany przez jeżdżące tam samochody. – Nie jestem za likwidacją Toru Poznań. Jestem za rozwiązaniem problemu hałasu, jaki przeszkadza mieszkańcom zachodniej części Poznania, Dopiewa i Tarnowa Podgórnego – zapewnia w oświadczeniu prezydent.

– Chciałbym, by ta przestrzeń bardziej otworzyła się na szersze grono mieszkańców. Wzorem są rowerowe czwartki, dobrą ideą wydaje się organizowanie tam imprez szkolnych, wydarzeń dla rolkarzy i panczenistów. Ten sposób wykorzystania obszaru toru nie budzi żadnych wątpliwości. Dostrzegam jednak powagę sytuacji, w której część naszego miasta wykorzystywana jest do demonstracji potęgi dźwięku. Już dziś musimy myśleć o przestrzeni wyścigowej, która spełniać będzie wymogi współczesności i przyszłości oraz nie będzie uciążliwością dla sąsiadów – czytamy dalej w oświadczeniu.

Prezydent twierdzi, że działalność użytkowników toru „przeszkadza wielu ludziom, obniżając jakość życia na sporym obszarze aglomeracji”. I po raz kolejny przypomina swój pomysł budowy nowego obiektu, który uwzględniałby wiele dyscyplin motorsportu, ale był umiejscowiony w takim miejscu, żeby uprawianie sportu motorowego przez jego sympatyków nie odbywało się to przy protestach innej społeczności.

My jesteśmy spokojni o przyszłość toru, bo nie wyobrażamy sobie, aby obiekt zniknął z motorowej mapy Polski, a przy tym i kartingowej, ani przeobraził się w miejsce, na którym będziemy obserwować tylko rowerzystów, rolkarzy i panczenistów, jakkolwiek dziwnie to brzmi. Poza tym, 13 kwietnia dyrektor prezydenckiego biura Andrzej Soboń przesłał na ręce prezesa Automobilklubu Wielkopolski Roberta Werle pismo, iż Prezydent Miasta Poznania objął honorowym patronatem rundę mistrzostw Świata FIM w Supermoto. Impreza odbędzie się 7 czerwca 2015 roku w Poznaniu. Dyrektor biura prezydenta życzył przy tym prezesowi AW Robertowi Werle zadowolenia, satysfakcji oraz dalszych sukcesów. W oficjalnym piśmie czytamy również, że Supermoto będzie również okazją do „promocji naszego miasta, a także popularyzacji tej dziedziny sportu wśród mieszkańców”.

W naszej opinii Tor Poznań nie jest zagrożony. Przypominamy tylko, że w Polsce mamy obecnie 12 wyczynowych obiektów przystosowanych do kartingu. A raczej mieliśmy, bo w ostatnich latach dla kartingu „wycięto” obiekty w Szczecinie, Biłgoraju, Lublinie, a ostatnio w Gostyniu, gdzie nie będzie już rywalizacji kartingowej. Podobny los czeka z pewnością tor w Suwałkach, gdzie identycznie jak w Poznaniu, społeczność (słownie: jeden sąsiad) skarży się na hałas. A przecież torów kartingowych w Polsce było kiedyś znacznie więcej.

Przy okazji zamieszania z wielkopolskim obiektem pamiętajmy o obronie torów kartingowych, póki jeszcze są…

kedzierzyn-tor

kedzierzyn-tor1

Czy ktoś pamięta jeszcze tor w Kędzierzynie Koźlu, który należał do topowych obiektów w naszym kraju?

źródło: Wirtualna Polska
fot. Archiwum, forum.kozle.pl, nto.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here