PODZIEL SIĘ

W miniony weekend w Castelleto di Branduzzo odbyła się czwarta runda Rok Cup Italia, włoskiego odpowiednika Rok Cup Poland. Na torze Siedmiu Jezior zameldowało się niemal 150 kierowców. Wśród nich dwóch polskich zawodników Hubert Laskowski i Tymoteusz Kucharczyk reprezentujących szwajcarski zespół RB Racing.

W Castelletto rozegrano kolejną rundę włoskiej strefy północnej Rok Cup Italia. W wyścigach wzięło udział 149 kierowców. Najwięcej w Mini Roku, ponad pięćdziesięciu! W najmłodszej kategorii wystartowali również dwaj polscy zawodnicy zespołu RB Racing Hubert Laskowski i Tymoteusz Kucharczyk. Obaj wystąpili w finale.

Młodzi Polacy, których w tegorocznym sezonie obserwowaliśmy już w poprzednich rundach włoskiego Roka wystąpili w wyścigu finałowym najliczniejszej kategorii meldując się na mecie odpowiednio na 18. i 19. miejscu. W zawodach startowało 52 zawodników.

Kierowcy z Polski doskonale radzili sobie w kolejnych odsłonach weekendu wyścigowego w Castelletto di Branduzzo. Tymek zajął 11. pozycję w treningu oficjalnym. Hubert zaliczył 22. czasówkę na ponad 50 kierowców. W wyścigach przedfinałowych Polacy bez większych problemów uzyskali awans do grupy finałowej, choć niewiele by zabrakło, a Hubert straciłby miejsce w ścisłym finale. Tymek uplasował się w biegu przedfinałowym na wysokim miejscu siódmym, natomiast Hubert przyjechał na metę na 15. pozycji. W finale pojechało 34 kierowców.
Ostatecznie Polacy zakończyli udział w zawodach na 18. (Hubert) i 19. (Tymek) miejscu.

Klasyfikację indywidualną w kategorii Mini Rok w Castelletto wygrał Włoch Leonardo Bizzotto przed Mattia Limeną +0.077 oraz Jacopo Guidetti +1.928. Do rozegrania pozostało jeszcze sześć rund włoskich rozgrywek Rok Cup.

Fot. Davide Pastanella (Wafeproject)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here