PODZIEL SIĘ

Jeden z najlepszych polskich zawodników kartingowych, obecnie również czołowy zawodnik świata zmienia barwy. Polak Karol Basz w sezonie 2015 będzie reprezentował barwy Kosmic Racing Kart, jednego z najlepszych zespołów w stawce pierwszoligowego kartingu. Wcześniej ścigał się w Tony Kart Racing Team, absolutnie topowym.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, z technicznego punktu widzenia przejście Basza do Kosmika niewiele zmieni, gdyż ekipa Kosmic Racing należy do tego samego właściciela co jego poprzedni Tony Kart, a jej gokarty powstają w tej samej fabryce. Kosmic to kolejny fabryczny zespół Basza. Wcześniej występował w barwach drużyny fabrycznej Roberta Kubicy, zespole fabrycznym Birela oraz fabrycznym Tony Karcie. Jest pierwszym Polakiem, który zaliczył trzy z wielkiej czwórki światowej najlepszych zespołów. Czwartym jest fabryczny team CRG.

Karol Basz pojedzie w 2015 roku we wszystkich najważniejszych imprezach kartingowych, między innymi prestiżowy cykl World Series Karting oraz mistrzostwa świata i Europy. Głównym celem, jak zwykle, będzie walka o jak najwyższe lokaty i poprawa wyników z sezonu 2014. Poprzeczka będzie zawieszona wysoko. W poprzednim sezonie Basz wygrał WSK Champions Cup, a także zdobył WSK Final Cup.

– Nadchodzący sezon zapowiada się bardzo interesująco – mówi polski kierowca. – Mam nadzieję, że wraz z Kosmic Racing będziemy w stanie walczyć o czołowe lokaty. Ekipa w przeszłości już wielokrotnie pokazywała, że może jeździć w czołówce, zatem mam nadzieję, że utrzymamy ten trend.

Kilka dni temu kierowca ogłosił nawiązanie współpracy z Minardi Management, grupy menedżerskiej, która ma pomóc w rozwoju kariery Polaka. Dodatkowo zapowiedział także, że pojawi się gościnnie za kierownicą samochodu wyścigowego, jednak na razie nie chce zdradzać jaka to będzie seria samochodowa. – Rok 2015 maluje się w niezwykle pozytywnych barwach i mam nadzieję, że będziemy mieli wiele powodów do radości – mówi Karol Basz. Miejmy nadzieję, że nadchodzący sezon będzie dla polskiego kierowcy bardzo udany.

źródło i fot. Komunikat Prasowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here