PODZIEL SIĘ

Na torze Dallas Karting Complex odbyła się pierwsza runda amerykańskich zawodów SKUSA Pro Tour, w której uczestniczył międzynarodowy mistrz Polski, Włoch Davide Fore. W najszybszej kategorii S1 wygrał Brytyjczyk Jordon Lennox-Lamb.

Davide Fore wystartował w teksańskiej imprezie Pro Tour Spring Nationals. Na torze w Dallas rywalizowało aż osiem kartingowych kategorii. Podczas imprezy padł rekord frekwencji w tym sezonie w USA. Wystartowało 237 kierowców. Włoch z polskim tytułem międzynarodowego mistrza kraju zajął czwartą pozycję w najszybszej kategorii S1. Zwyciężył Brytyjczyk Jordon Lennox-Lamb przed Amerykanami Nickiem Neri i Oliverem Askew.

Fore prezentował dobrą formę. W kwalifikacjach zajął wysokie 3. miejsce wyprzedzając ubiegłorocznego tryumfatora Joeya Wimsetta reprezentującego, podobnie jak Włoch, barwy CRG USA. W czasówce Fore jako jeden z trzech kierowców przekroczył barierę 51 sekund notując czas na poziomie 50.995. Szybsi od niego byli tylko Askew (50.959) i Lennox-Lamb (50.856), który wywalczył pole position.

Doświadczony Włoch zaprezentował znakomitą formę w pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym wygrywając go z ponad sekundową przewagą fabrycznym kierowcą Sodi, Francuzem Anthonym Abbasse. W drugim heacie najlepszy okazał się Lennox-Lamb, a Fore zajął piątą pozycję. W wyścigu finałowym Fore nie udało się wskoczyć na podium. Przyjechał na metę na czwartej pozycji tuż za Lennoxem-Lambem, Nickiem Neri i Oliverem Askew.

Klasyfikacja końcowa kategorii S1
1. Jordon Lennox-Lamb 15:44.444 (najlepszy czas finału: 50.936)
2. Nick Neri +2.711
3. Oliver Askew +3.943
4. David Fore +7.025
5. Fritz Leesmann +7.324
startowało 26 kierowców

pozar1-usa-jim-hickersonpozar2-usa-jim-hickerson

 

 

 

 

pozar3-usa-jim-hickerson

pozar4-usa-jim-hickerson

 

 

 

 


Podczas imprezy doszło do niecodziennego wydarzenia. Na padoku spłonęła ciężarówka amerykańsko-kanadyjskiego zespołu CRG West. W momencie, gdy powstał pożar trwał wyścig, a członkowie zespołu byli na torze. Do akcji wkroczyli strażacy. W momencie publikacji tekstu przyczyna pożaru nie była znana.

fot. On track Promotion (otp.ca), Jim Hickerson

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here