PODZIEL SIĘ

Młodziutki Aleksander Bardas zajął 12. pozycję w finale ostatniej rundy WSK Master Series na torze La Conca we włoskim Muro Leccese. Najmłodszy polski uczestnik tych prestiżowych zawodów pojechał bez żadnych kompleksów wyprzedzając w wyścigu finałowym sześciu rywali. Oprócz Bardasa w finałach widzieliśmy dwóch Polaków.

W najmłodszej kategorii WSK Master Series, Mini, wystartowało dwóch Polaków, Aleksander Bardas i Maciej Szyszko. Tego pierwszego oglądaliśmy w wielkim finale, natomiast drugiego – aktualnego mistrza Polski z rywalizacji wyeliminował incydent w wyścigu przedfinałowym. Bardas, na stałe mieszkający we Włoszech, znakomicie zaprezentował się w trzeciej rundzie WSK Master Series, która odbyła się na południu Włoch. Okazał się najlepszy w grupie Polaków występujących w zawodach, zajmując wysoką 12. pozycję w finale. Zwrócił na siebie uwagę już po treningach oficjalnych, gdy zanotował drugą czasówkę w gronie 40 zawodników. Po wyścigach eliminacyjnych był 24., natomiast w przedfinale zdołał odrobić kilka pozycji, ostatecznie przyjeżdżając na metę na 9. miejscu w swojej grupie. Dało mu to start do wielkiego finału z 18. pozycji. Zawody wygrał Włoch Nicola Abrusci.

W kategorii KF Junior wystartowała dwójka Polaków, Julia Pankiewicz i Szymon Szyszko. Niestety oboje nie zdołali zakwalifikować się do ścisłego finału odpadając w biegach przedfinałowych. Szyszko uplasował się w przedfinale na 25. miejscu, natomiast Pankiewicz tuż po starcie wraz z trzema rywalami uczestniczyła w incydencie, który pozbawił ją możliwości dalszej walki. Rywalizację w tej kategorii wygrał Brytyjczyk Enaam Ahmed.

W najszybszej klasie KZ2 również widzieliśmy Polaka. Bartosz Idźkowski reprezentujący zespół DTK Karting Team Poland, w barwach którego ściga się również pięciokrotny mistrz świata, Włoch Davide Fore, w wyścigu finałowym zajął 19. pozycję. Idźkowski zyskał kilka pozycji, bowiem po kwalifikacjach był 24, a w przedfinale przyjechał na metę na 22. miejscu. Fore, aktualny międzynarodowy mistrz Polski stanął na podium, zajmując w zawodach 3. miejsce. Wygrał inny, były włoski mistrz świata, Marco Ardigo.

Trzecim z Polaków, który wystąpił w wyścigu finałowym był Karol Dąbski w seniorskiej KF. O seniorach przeczytasz TUTAJ
Klasyfikacje generalne WSK Master Series
Kategoria Mini

1. Nicola Abrusci (ITA) 219 pkt
2. Muizzuddin Abdul Gafar (MAL) 160 pkt
3. Makar Mizevych (UKR) 142 pkt

8. Maciej Szyszko (POL) 68 pkt
25. Aleksander Bardas (POL) 14 pkt

Kategoria KF Junior

1. Enaam Ahmed (GBR) 167 pkt
2. Dan Ticktum (GBR) 149 pkt
3. Leonardo Lorandi (ITA) 106 pkt

59. Julia Pankiewicz (POL) 0 pkt
66. Jan Krencisz (POL) 0 pkt
69. Szymon Szyszko (POL) 0 pkt

Kategoria KZ2

1. Marco Ardigo (ITA) 270 pkt
2. Bas Lammers (NED) 152 pkt
3. Jonathan Thonon (BEL) 152 pkt

27. Paweł Myszkier (POL) 6 pkt
30. Bartosz Idźkowski (POL) 3 pkt

fot. Łukasz Iwaniak/Media4U

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here